Agora
Media
Libraria Byblos



AgoraNews  





PC Magazine Ro  




NET Report   




Ginfo   




agora ON line   





PC Concrete   





Liste de discuții   




Cartea de oaspeți   




Mesaje   





Agora   








Clic aici
PC Report - ultimul numar aparut


Conexiuni - PC Magazine Romania, August  2002

JOCURI

Magazine online
Diablo - www.diablo.ro
[email protected] - www.gameshop.ro

Producători
Activision - www.activision.com
Bethesda Softworks - www.bethsoft.com
Codemasters - www.codemasters.com
Electronic Arts - www.ea.com
Empire Interactive - www.empireinteractive.com
Sierra Studios - www.sierra.com
Role Playing Game - www.rpghost.com
Microsoft Game Studios - www.microsoft.com/games
Westwood Studios - www.westwood.ea.com
ZUXXEZ Entertainment
(TopWare Interactive) - www.zuxxez.com
Nival Entertainment - www.nival.com
Ubisoft - www.ubi.com
Metropolis Software House - www.metropolis-software.com
Digital Reality - www.digitalreality.hu
Altar Interactive - www.altarinteractive.com
Pop Top Software - www.poptop.com
Holistic Design - www.holistic-design.com
Atomic Games - www.atomic.com
Barking Dog Studios - www.barking-dog.com
Relic Entertainment - www.relic.com
Vivendi Universal Games - www.vugames.com
Sold-Out Software - www.sold-out.co.uk
Virgin/Interplay - www.vid.de
Novalogic - www.novalogic.co.uk
Infogrames - www.infogrames.com
Take 2 Interactive - www.take2games.com
Havas Interactive - www.havas-interactive.com
Eidos - www.eidos.com
Firaxis - www.firaxis.com
CDV Software - www.cdv.de
Ronin Entertainment - www.roningames.com
Pyro Studios - www.pyrostudios.com
14 Degrees East - www.14degrees.com
Red Lemon - www.redlemon.com
Pandemic Studios - www.pandemicstudios.com
Blizzard Entertainment - www.blizzard.com
Fishtank Interactive - www.fishtankgames.de
ION Storm - www.ionstorm.com
Black Isle Studios - www.blackisle.com
Click Entertainment - www.clickent.com
SouthPeak Interactive - www.southpeak.com
Innerloop Studios - www.innerloop.com
Microprose - www.microprose.com
Terminal Reality - www.terminalreality.com
Zipper Interactive - www.zipperint.com
Cetasoft - http://pc.ign.com
Core Design - www.core-design.com
RedStorm Entertainment - www.redstorm.com
Presto Studios - www.presto.com
Disney Interactive - www.disneyinteractive.com
Darkworks - www.darkworks-studio.com
Valve Software - www.valvesoftware.com
Argonaut Software - www.argonaut.com
Blitzgames - www.blitzgames.com
Lucas Arts - www.lucasarts.com
Eurocom - www.eurodltd.co.uk
Reflexive Entertainment - www.reflexive.net
Looking Glass Studios - www.ttlg.com
LTI Gray Matter - www.livetech.com
GearBox Software - www.gearboxsoftware.com
Virtus - www.virtus.com
GSC Gameworld - www.gsc-game.com
Epic Games - www.epicgames.com
Computer Artworks - www.artworks.co.uk
Raven Software - www.ravensoft.com
Cyclone Studios - www.3do.com/corporate/cyclone
id Software - www.idsoftware.com
Maxis - http://thesims.ea.com
Lionhead Studios - www.lionhead.com
Impressions Software - www.impressionsgames.com
Krome Studios - www.kromestudios.com
Stainless Studios - www.stainlesssteelstudios.com
Clever's Software Development - www.clevers.com
Rat Bag Games - www.ratbaggames.com
Interplay - www.interplay.com
Hasbro Interactive - www.hasbrointeractive.com
Midas Games - www.midasinteractive.com
3Do - www.3do.com
Silicon Dream - www.sdreams.com
Xicat Interactive - www.xicat.com


Portaluri


All4Games - www.all4games.com
Gamexperts.com - www.gamexperts.com
theGameZone - www.thegamezone.co.uk
GameZone Online - www.gamezone.com
GameRankings - www.gamerankings.com
GameRevolution - www.game-revolution.com
GameSpy - www.gamespy.com
Gamers Pulse - www.gamerspulse.com
PC Gameworld.com - www.pcgameworld.com
SimracingWorld - www.simracingworld.com
Strategy Gaming Online - www.strategy-gaming.com

Acțiune
Anarchy Online
(aventură/RPG) - www.anarchy-online.com
Arcanum
(aventură/RPG) - www.sierra.com/games/arcanum
BlackThorn - www.redstorm.com/blackthorn
Diablo Battle Chest
(aventură/RPG) - www.blizzard.com/diablo2
Dungeon Siege
(aventură/RPG) - www.dungeonsiege.com
Elder Scrolls III: Morrowind
(aventură/RPG) - http://elderscrolls.com
Gothic
(aventură/RPG) - www.xicat.com/games/Gothic
Icewind Dale II
(aventură/RPG) - icewind2.blackisle.com
Lock-on - www.lo-mac.com
Raven Shield - www.raven-shield.com
Mortal Kombat - www.mortalkombat.com
Rayman - www.raymanworld.com
Lara Croft: Tomb Raider - www.tombraider.com
Lode Runner
(action-puzzle game) - www.loderunner.com
Alone in the Dark
(Survival terror games) - www.aloneinthedark.com
Monopoly Tycoon
(Management game) - www.monopolytycoon.com

Curse
Formula 1 2002 - www.easportsf1.com
NASCAR Racing 2002 Season - www.sierra.com/games/nascar2002
Need for Speed - www.needforspeed.com
Rally Trophy - http://rally.jowood.com
Supercar Street Challenge - www.activision.com/games/supercar

First Person Shooter
Aliens Vs Predator - http://avp2.sierra.com
Doom - www.doomcenter.com
Ghost Recon - www.ghostrecon.com
Gore - www.dreamcatchergames.com/gore
Half Life: Counter-Strike - www.counter-strike.net
Heretic 2 - www.activision.com/games/hereticii
Hitman 2: Silent Assassin - www.hitman2.com
Hidden & Dangerous 2 - www.hidden-and-dangerous.com
Quake - www.qauke.com
Delta Force Land Warrior - www.land-warrior.com
Medal Of Honor Allied Assault - www.alliedassault.com
Serious Sam Second Encounter - http://serioussam.godgames.com/se
Soldier of Fortune - www.activision.com/games/sof
Star Wars: Jedi Knight II - www.lucasarts.com/products/outcast
Unreal Tournament - www.unrealtournament.com

Simulatoare
Comanche 4 - www2.novalogic.com/games/Comanche4
Combat Flight Simulator 2 - www.microsoft.com/games/combatfs2
Flight Simulator 2002 - www.microsoft.com/games/fs2002
Falcon 4.0 - www.ubisoft.fr/sites/falcon4
Independence War - www.independencewar.com
Mall Tycoon - www.malltycoon.com
Silent Hunter - www.silenthunterii.com
StarTrek - Armanda - www.st-armada.com
The Sims - http://thesims.ea.com

Sport
FA Premier League Manager 2001 - www.premierleaguemanager.com
FIFA 2002 - www.fifa2002.com
Golf 2001 - www.microsoft.com/games/golf2001
Motocross Madness - www.microsoft.com/games/motocross2
Tony Hawk's Pro Skater - http://www.activision.com/games/th2

Strategie în timp real
Age of Empires II: The Age of Kings - www.microsoft.com/games/age2
Age of Empires II: The Conquerors Expansion - www.microsoft.com/games/conquerors
Close Combat: Invasion Normandy - www.atomic.com
Command& Conquer Red Allert - www.westwood.ea.com/games/redalert
Cossacks - www.cossacks.com
Dark Reign 2 - www.pandemicstudios.com/dr2
Emperor: Battle for Dune - http://westwood.ea.com/games/emperor
HomeWorld Cataclysm - http://homeworld.sierra.com/cataclysm
Imperium Galactica 2 Alliances - www.imperiumgalactica2.com
planet Command&Conquer - www.planetcnc.com
Mech Commander II - www.microsoft.com/games/mechcommander2
Original War - www.original-war.com
StarCraft - www.blizzard.com/starcraft
Sudden Strike - www.suddenstrike.com
WarCraft III - www.blizzard.com/war3
Zoo Tycoon - www.microsoft.com/games/zootycoon

Strategie
Conflict Zone - www.conflictzone-thegame.com
RailRoad Tycoon - http://rt2.godgames.com
Rage of Mages II - www.nival.ru/eng/rom2_info.html

Turn Based Strategy
Civilization 3 - www.civ3.com
Heroes 4 - www.heroes4.org
Alpha Centauri - www.firaxis.com/smac
Merchant Prince II - www.talonsoft.com/merchantprince2


PC Magazine Ro | CD ROM | Redactia | Abonamente | CautareArhive

Copyright © 1999-2002 Agora Media.

[email protected]

LG - LifeŽs Good

deltafri

www.agora.ro

www.agora.ro

www.agora.ro